Safe ECD

ترسیم جزئیات اجرایی فونداسیون از خروجی های Safe 2014

در ویرایش پنجم نرم افزار ECD ترسیم جزئیات اجرایی پی ساختمان از خروجی های نرم افزار Safe 2014 امکان پذیر میباشد. در صورتی که از ویرایشات پایینتر نرم افزار Safe  استفاده مینمایید میتوانید با باز نمودن پروژه با Safe 2014 و تحلیل و طراحی پروژه ترسیمات را با نرم افزار ECD انجام دهید.


ترسیم جزئیات اجرایی فونداسیون از خروجی های Safe 8

جهت ترسیم جزئیات پی ساختمان ابتدا لازم است پس از تحلیل و طراحی فونداسیون با نرم افزار Safe از منوی File  و گزینه Export Model و Access . mdb/.accdb File فایل ورودی مورد نیاز به نرم افزار ECD  جهت ترسیم فونداسیون را ایجاد نمایید.

خروجی Safeسپس در پنجره باز شده  گزینه های Model Definition و Design Results را علامت دار کرده و واحد ها را بر روی Kgf, cm قرار دهید و فایل اکسس مورد نیاز به عنوان ورودی نرم افزار ECD  را ایجاد نمایید.

خروجی Safe

در نرم افزار ECD از منوی کناری با انتخاب فونداسیون و کلیک بر روی Safe 2014 پنجره مربوط به ترسیم فونداسیون قابل مشاهده میباشد.

safe ecd

در پنجره باز شده بر روی دکمه “انتخاب فایل اکسس خروجی فونداسیون” کلیلک نموده و فایل ایجاد شده در مرحله قبل را فراخوانی نمایید. پس از فراخوانی ورودی اطلاعات پروژه مانند ویرایش نرم افزار طراحی فونداسیون و مسیر پروژه و کد طراحی و واحد های خروجی و … در کادر بالا نمایش داده میشوند.

Safe ECD

پس از ورود داده ها از قسمت “مشخصات مقاطع” نوع مقطع با توجه به نوع فونداسیون را انتخاب نمایید. مقطع پی های نواری و گسترده در حال حاضر ترسیم میگردند. پس از انتخاب نوع فونداسیون و معرفی مشخصات مقطع ابعاد کادر مورد نظر جهت ترسمات را تعیین نمایید.

در مرحله آخر نحوه تعیین میزان آرماتور های تقویتی انتخاب میگردند. همانند تیر ها، سه روش مختلف جهت تعیین آرماتور تقویتی وجود دارد. در مرحله اول نرم افزار با توجه به تعداد یا فاصله و قطر میلگردهای وارد شده در قسمت مشخصات مقطع ، میزان آرماتور موجود را محاسبه مینماید و سپس با روش معرفی شده توسط کاربر میزان آرماتور مورد نیاز و طول آنها را در ترسیمات به عنوان آرماتور تقویتی ارائه مینماید.

در قسمت آرماتور های تقویتی با انتخاب گزینه “محاسبه خودکار تعداد آرماتور های تقویتی” با توجه به قطر وارد شده برای بالا و پایین میزان آرماتور محاسبه میگردد. با انتخاب گزینه دوم “درج مساحت آرماتور های تقویتی” مساحت مورد نیاز به همراه طول به عنوان خروجی ترسیم میگردد. در حالت سوم با انتخاب “درج مقادیر تعریف شده توسط کاربر” میتوانید بازه های مختلف جهت مساحت تعریف نموده و در هر بازه آرماتور مورد نیاز را تعیین نمایید. در صورتی که آرماتور مورد نیاز در بازه تعریف شده توسط کابر قرار داشته باشد، میلگردی که کاربر تعیین نموده به عنوان میلگرد تقویتی مورد نیاز در خروجی ها لحاظ خواهد شد. در صورتی که میلگرد مورد نیاز در بازه تعریف شده توسط کاربر قرار نداشته باشد مساحت مورد نیاز به عنوان میلگرد تقویتی به همراه طول در ترسیمات درج میگردد.


آموزش تصویری ترسیم جزئیات اجرایی فونداسیون توسط نرم افزار ای سی دی:

راهنمای فعالسازی ترسیم جزئیات اجرایی فونداسیون از خروجی های Safe 2014


دانلود نمونه خروجی های فونداسیون نرم افزار ECD  به همراه فایل Safe مربوط به پروژه:

Download “دانلود نمونه ترسیمات فونداسیون به همراه فایل Safe”

Safe_output.zip – 2449 بار دانلود شده است – 581,25 کیلوبایت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

Warning: file_put_contents(): Only 4096 of 4209 bytes written, possibly out of free disk space in /home/ksoftir/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/utils/class.WpdiscuzCache.php on line 165
وحید کشاورز
وحید کشاورز
5 سال قبل

سلام ، با تشکر از سایت خوب و زحمت های شما ؛‌ وقتی از safe میخوای تقویت های نوارهای فنداسیون رو نشان بده ، گاهی واسه چپ و راست یک نوار مقادیر جداگانه ای رو میده . ایا این مقادیر باید با هم جمع بشه یا بیشترین مقدار از بین هر دو قرار داده بشه ؟